Historie
allroundmanvrouw
500mmanvrouw
1000mmanvrouw
1500mmanvrouw
3000mvrouw
5000mman
achtervolgingmanvrouw
teamsprintmanvrouw
Statistieken
medaillespiegelmanvrouw
jongste kampioenmanvrouw
oudste kampioenmanvrouw
kleinste verschil met #2manvrouw
grootste verschil met #2manvrouw
meeste deelnamesmanvrouw
kampioenschapsrecordsmanvrouw
beste resultaat per landmanvrouw

WK Junioren


Dit is de kampioenschapspagina van de WK Junioren. In de subnavigatie hiernaast kunt u doorklikken naar de podiumuitslagen in de historie en vervolgens in de getoonde tabel naar de uitslagen van de afzonderlijke edities. U kunt ook de verschillende statistieken van dit kampioenschap bekijken. Na ieder kampioenschap worden de statistieken automatisch bijgewerkt, waardoor ze altijd up-to-date zijn.

Podiumplaatsen WK Junioren allround vrouwen


#jaarplaatsgoudzilverbrons
11973AssenNEDSylvia Burka
CAN
Froukje Jongsma
NED
Kay Lunda
USA
21974Cortina d'AmpezzoITAErwina Ryś
POL
Tatjana Fradina
URS
Tatjana Serebrjakova
URS
31975StrömsundSWEHeike Lange
GDR
Erwina Ryś
POL
Piety Heida-Postma
NED
41976Madonna di CampiglioITALiz Appleby
CAN
Beth Heiden
USA
Katrin Lorenz
GDR
51977InzellFRGKim Kostron
USA
Beth Heiden
USA
Bjørg Eva Jensen
NOR
61978MontréalCANBeth Heiden
USA
Bjørg Eva Jensen
NOR
Ines Bautzmann
GDR
71979GrenobleFRABeth Heiden
USA
Bjørg Eva Jensen
NOR
Ria Visser
NED
81980AssenNEDBjørg Eva Jensen
NOR
Sarah Docter
USA
Ria Visser
NED
91981ElverumNORSarah Docter
USA
Elke Wirsing
GDR
Yvonne van Gennip
NED
101982InnsbruckAUTAngela Stahnke
GDR
Yvonne van Gennip
NED
Seiko Hashimoto
JPN
111983SarajevoYUGAngela Stahnke
GDR
Seiko Hashimoto
JPN
Sjouke Hoffmann
GDR
121984AssenNEDAngela Stahnke
GDR
URS
Hwa-seon Song
PRK
131985RørosNORCornelia Dick
GDR
URS
Monique Garbrecht
GDR
141986Sainte-FoyCANMonique Garbrecht
GDR
Anja Ulbricht
GDR
URS
151987StrömsundSWEMonique Garbrecht
GDR
Anja Ulbricht
GDR
Sylke Luding
GDR
161988SeoelKOREmi Tanaka
JPN
Claudia Pechstein
GDR
Shiho Kusunose
JPN
171989KievURSUlrike Adeberg
GDR
Anke Baier
GDR
Sandra Zwolle
NED
181990ObihiroJPNUlrike Adeberg
GDR
Anke Baier
GDR
Takako Tetsuda
JPN
191991CalgaryCANAnke Baier
GER
Svetlana Bazjanova
URS
Sabine Völker
GER
201992WarschauPOLNami Nemoto
JPN
Sabine Völker
GER
Tatjana Trapeznikova
RUS
211993Baselga di PinèITAFranziska Schenk
GER
Mie Shimizu
JPN
Maki Tabata
JPN
221994BerlijnGERMie Shimizu
JPN
Anni Friesinger
GER
Marianne Timmer
NED
231995SeinäjokiFINBecky Sundstrom
USA
Anni Friesinger
GER
Chris Scheels
USA
241996CalgaryCANAnni Friesinger
GER
Renate Groenewold
NED
Aki Tonoike
JPN
251997ButteUSAKirstin Holum
USA
Eun-bi Baek
KOR
Kanae Kobayashi
JPN
261998RosevilleUSAAki Tonoike
JPN
Catherine Raney
USA
Frijke Schaafsma
NED
271999GeithusNORHelen van Goozen
NED
Yuri Obara
JPN
Keiko Taguchi
JPN
282000SeinäjokiFINFrédérique Ankoné
NED
Wieteke Cramer
NED
Heike Hartmann
GER
292001GroningenNEDFrédérique Ankoné
NED
Heike Hartmann
GER
Elma de Vries
NED
302002CollalboITAElma de Vries
NED
Eriko Ishino
JPN
Judith Hesse
GER
312003KushiroJPNShannon Rempel
CAN
Eriko Ishino
JPN
Maria Lamb
USA
322004RosevilleUSAEriko Ishino
JPN
Ireen Wüst
NED
Shannon Rempel
CAN
332005SeinäjokiFINIreen Wüst
NED
Annette Gerritsen
NED
Sang-hwa Lee
KOR
342006ErfurtGERYoo-rim Kim
KOR
Martina Sáblíková
CZE
Joo-yeon Lee
KOR
352007InnsbruckAUTSeon-Yeong No
KOR
Laurine van Riessen
NED
Chunyan Fu
CHN
362008ChangchunCHNMarrit Leenstra
NED
Justine L'Heureux
CAN
NED
372009ZakopanePOLRoxanne van Hemert
NED
Yvonne Nauta
NED
Katarzyna Woźniak
POL
382010MoskouRUSLotte van Beek
NED
Hege Bøkko
NOR
Karolína Erbanová
CZE
392011SeinäjokiFINKarolína Erbanová
CZE
Pien Keulstra
NED
Lotte van Beek
NED
402012ObihiroJPNMiho Takagi
JPN
Karolína Erbanová
CZE
Bo-reum Kim
KOR
412013CollalboITAMiho Takagi
JPN
Antoinette de Jong
NED
Kaitlyn McGregor
SUI
422014BjugnNORAntoinette de Jong
NED
Melissa Wijfje
NED
Jelizaveta Kazelina
RUS
432015WarschauPOLMelissa Wijfje
NED
Sanneke de Neeling
NED
Jelizaveta Kazelina
RUS
442016ChangchunCHNJelizaveta Kazelina
RUS
Mei Han
CHN
Jee-woo Park
KOR