Historie
eindklassementmanvrouw
Statistieken
medaillespiegelmanvrouw
jongste kampioenmanvrouw
oudste kampioenmanvrouw
kleinste verschil met #2manvrouw
grootste verschil met #2manvrouw
meeste deelnamesmanvrouw
kampioenschapsrecordsmanvrouw
beste resultaat per landmanvrouw

WK Sprint


Dit is de kampioenschapspagina van de WK Sprint. In de subnavigatie hiernaast kunt u doorklikken naar de podiumuitslagen in de historie en vervolgens in de getoonde tabel naar de uitslagen van de afzonderlijke edities. U kunt ook de verschillende statistieken van dit kampioenschap bekijken. Na ieder kampioenschap worden de statistieken automatisch bijgewerkt, waardoor ze altijd up-to-date zijn.

Podiumplaatsen WK Sprint mannen


#jaarplaatsgoudzilverbrons
ISU Kampioenschap Sprint
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
11970West AllisUSAValerij Muratov
URS
Keiichi Suzuki
JPN
Magne Thomassen
NOR
21971InzellFRGErhard Keller
FRG
Ove König
SWE
Ard Schenk
NED
Wereldkampioenschap Sprint
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
31972EskilstunaSWELeo Linkovesi
FIN
Valerij Muratov
URS
Ard Schenk
NED
41973OsloNORValerij Muratov
URS
Jos Valentijn
NED
Eppie Bleeker
NED
51974InnsbruckAUTPer Bjørang
NOR
Masaki Suzuki
JPN
Eppie Bleeker
NED
61975GöteborgSWEAleksandr Safronov
URS
Jevgeni Koelikov
URS
Valerij Muratov
URS
71976West-BerlijnFRGJohan Granath
SWE
Dan Immerfall
USA
Peter Mueller
USA
81977AlkmaarNEDEric Heiden
USA
Peter Mueller
USA
Jevgeni Koelikov
URS
91978Lake PlacidUSAEric Heiden
USA
Frode Rønning
NOR
Johan Granath
SWE
101979InzellFRGEric Heiden
USA
Gaétan Boucher
CAN
Frode Rønning
NOR
111980West AllisUSAEric Heiden
USA
Gaétan Boucher
CAN
Tom Plant
USA
121981GrenobleFRAFrode Rønning
NOR
Sergej Chlebnikov
URS
Anatolij Medennikov
URS
131982AlkmaarNEDSergej Chlebnikov
URS
Gaétan Boucher
CAN
Frode Rønning
NOR
141983HelsinkiFINAkira Kuroiwa
JPN
Pavel Pegov
URS
Hilbert van der Duim
NED
151984TrondheimNORGaétan Boucher
CAN
Sergej Chlebnikov
URS
Kai Arne Engelstad
NOR
161985HeerenveenNEDIgor Zjelezovski
URS
Gaétan Boucher
CAN
Dan Jansen
USA
171986KaruizawaJPNIgor Zjelezovski
URS
Dan Jansen
USA
Akira Kuroiwa
JPN
kampioen: degene met de minste totaalpunten
181987Sainte-FoyCANAkira Kuroiwa
JPN
Nick Thometz
USA
Yukihiro Mitani
JPN
191988West AllisUSADan Jansen
USA
Uwe-Jens Mey
GDR
Eric Flaim
USA
201989HeerenveenNEDIgor Zjelezovski
URS
Uwe-Jens Mey
GDR
Andrej Bachvalov
URS
211990TromsøNORKi-tae Bae
KOR
Andrej Bachvalov
URS
Igor Zjelezovski
URS
221991InzellGERIgor Zjelezovski
URS
Uwe-Jens Mey
GER
Toshiyuki Kuroiwa
JPN
231992OsloNORIgor Zjelezovski
CIS
Dan Jansen
USA
Toshiyuki Kuroiwa
JPN
241993IkahoJPNIgor Zjelezovski
BLR
Yasunori Miyabe
JPN
Hiroyasu Shimizu
JPN
251994CalgaryCANDan Jansen
USA
Sergej Klevtsjenja
RUS
Junichi Inoue
JPN
261995MilwaukeeUSAYoon-man Kim
KOR
Hiroyasu Shimizu
JPN
Yasunori Miyabe
JPN
271996HeerenveenNEDSergej Klevtsjenja
RUS
Hiroyasu Shimizu
JPN
Manabu Horii
JPN
281997HamarNORSergej Klevtsjenja
RUS
Roger Strøm
NOR
Casey FitzRandolph
USA
291998BerlijnGERJan Bos
NED
Jeremy Wotherspoon
CAN
Erben Wennemars
NED
301999CalgaryCANJeremy Wotherspoon
CAN
Jan Bos
NED
Hiroyasu Shimizu
JPN
312000SeoelKORJeremy Wotherspoon
CAN
Mike Ireland
CAN
Hiroyasu Shimizu
JPN
322001InzellGERMike Ireland
CAN
Hiroyasu Shimizu
JPN
Jeremy Wotherspoon
CAN
332002HamarNORJeremy Wotherspoon
CAN
Casey FitzRandolph
USA
Mike Ireland
CAN
342003CalgaryCANJeremy Wotherspoon
CAN
Gerard van Velde
NED
Erben Wennemars
NED
352004NaganoJPNErben Wennemars
NED
Jeremy Wotherspoon
CAN
Mike Ireland
CAN
362005Salt Lake CityUSAErben Wennemars
NED
Jeremy Wotherspoon
CAN
Joey Cheek
USA
372006HeerenveenNEDJoey Cheek
USA
Dmitrij Dorofejev
RUS
Jan Bos
NED
382007HamarNORKyou-hyuk Lee
KOR
Pekka Koskela
FIN
Shani Davis
USA
392008HeerenveenNEDKyou-hyuk Lee
KOR
Jeremy Wotherspoon
CAN
Joon Mun
KOR
402009MoskouRUSShani Davis
USA
Keiichiro Nagashima
JPN
Simon Kuipers
NED
412010ObihiroJPNKyou-hyuk Lee
KOR
Kang-seok Lee
KOR
Keiichiro Nagashima
JPN
422011HeerenveenNEDKyou-hyuk Lee
KOR
Tae-bum Mo
KOR
Shani Davis
USA
432012CalgaryCANStefan Groothuis
NED
Kyou-hyuk Lee
KOR
Tae-bum Mo
KOR
442013Salt Lake CityUSAMichel Mulder
NED
Pekka Koskela
FIN
Hein Otterspeer
NED
452014NaganoJPNMichel Mulder
NED
Shani Davis
USA
Daniel Greig
AUS
462015AstanaKAZPavel Kulizjnikov
RUS
Hein Otterspeer
NED
Aleksej Jesin
RUS
472016SeoelKORPavel Kulizjnikov
RUS
Kjeld Nuis
NED
Kai Verbij
NED