Historie
eindklassementmanvrouw
Statistieken
medaillespiegelmanvrouw
jongste kampioenmanvrouw
oudste kampioenmanvrouw
kleinste verschil met #2manvrouw
grootste verschil met #2manvrouw
meeste deelnamesmanvrouw
kampioenschapsrecordsmanvrouw
beste resultaat per landmanvrouw

WK Sprint


Dit is de kampioenschapspagina van de WK Sprint. In de subnavigatie hiernaast kunt u doorklikken naar de podiumuitslagen in de historie en vervolgens in de getoonde tabel naar de uitslagen van de afzonderlijke edities. U kunt ook de verschillende statistieken van dit kampioenschap bekijken. Na ieder kampioenschap worden de statistieken automatisch bijgewerkt, waardoor ze altijd up-to-date zijn.

Podiumplaatsen WK Sprint vrouwen


#jaarplaatsgoudzilverbrons
ISU Kampioenschap Sprint
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
11970West AllisUSALjoedmila Titova
URS
Nina Statkevitsj
URS
Atje Keulen-Deelstra
NED
21971InzellFRGRuth Schleiermacher
GDR
Anne Henning
USA
Dianne Holum
USA
Wereldkampioenschap Sprint
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
31972EskilstunaSWEMonika Pflug
FRG
Dianne Holum
USA
Ljoedmila Titova
URS
41973OsloNORSheila Young
USA
Atje Keulen-Deelstra
NED
Monika Pflug
FRG
51974InnsbruckAUTLeah Poulos
USA
Atje Keulen-Deelstra
NED
Monika Pflug
FRG
61975GöteborgSWESheila Young
USA
Heike Lange
GDR
Cathy Priestner
CAN
71976West-BerlijnFRGSheila Young
USA
Leah Poulos
USA
Sylvia Burka
CAN
81977AlkmaarNEDSylvia Burka
CAN
Leah Poulos
USA
Haitske Pijlman
NED
91978Lake PlacidUSALjoebov Sadtsjikova
URS
Beth Heiden
USA
Erwina Ryś-Ferens
POL
101979InzellFRGLeah Poulos-Mueller
USA
Beth Heiden
USA
Christa Rothenburger
GDR
111980West AllisUSAKarin Enke
GDR
Leah Poulos-Mueller
USA
Beth Heiden
USA
121981GrenobleFRAKarin Enke
GDR
Tatjana Tarasova
URS
Natalja Petroesjova
URS
131982AlkmaarNEDNatalja Petroesjova
URS
Karin Busch-Enke
GDR
Monika Holzner-Pflug
FRG
141983HelsinkiFINKarin Enke
GDR
Natalja Petroesjova
URS
Christa Rothenburger
GDR
151984TrondheimNORKarin Enke
GDR
URS
Natalja Glebova
URS
161985HeerenveenNEDChrista Rothenburger
GDR
Angela Stahnke
GDR
Erwina Ryś-Ferens
POL
171986KaruizawaJPNKarin Kania-Enke
GDR
Christa Rothenburger
GDR
Bonnie Blair
USA
kampioen: degene met de minste totaalpunten
181987Sainte-FoyCANKarin Kania-Enke
GDR
Bonnie Blair
USA
Christa Rothenburger
GDR
191988West AllisUSAChrista Rothenburger
GDR
Karin Kania-Enke
GDR
Bonnie Blair
USA
201989HeerenveenNEDBonnie Blair
USA
GDR
Seiko Hashimoto
JPN
211990TromsøNORAngela Hauck-Stahnke
GDR
Bonnie Blair
USA
Christine Aaftink
NED
221991InzellGERMonique Garbrecht
GER
Qiaobo Ye
CHN
Christine Aaftink
NED
231992OsloNORQiaobo Ye
CHN
Bonnie Blair
USA
GER
241993IkahoJPNQiaobo Ye
CHN
Bonnie Blair
USA
Oksana Ravilova
RUS
251994CalgaryCANBonnie Blair
USA
Angela Hauck-Stahnke
GER
Ruihong Xue
CHN
261995MilwaukeeUSABonnie Blair
USA
Oksana Ravilova
RUS
Franziska Schenk
GER
271996HeerenveenNEDChris Witty
USA
NOR
Franziska Schenk
GER
281997HamarNORFranziska Schenk
GER
Ruihong Xue
CHN
Chris Witty
USA
291998BerlijnGERCatriona Le May Doan
CAN
Sabine Völker
GER
Chris Witty
USA
301999CalgaryCANMonique Garbrecht
GER
Catriona Le May Doan
CAN
Sabine Völker
GER
312000SeoelKORMonique Garbrecht
GER
Chris Witty
USA
Marianne Timmer
NED
322001InzellGER
GER
Eriko Sanmiya
JPN
Catriona Le May Doan
CAN
332002HamarNORCatriona Le May Doan
CAN
Andrea Nuyt
NED
Anzjelika Kotjuga
BLR
342003CalgaryCAN
GER
Cindy Klassen
CAN
Shihomi Shinya
JPN
352004NaganoJPNMarianne Timmer
NED
Anni Friesinger
GER
Jennifer Rodriguez
USA
362005Salt Lake CityUSAJennifer Rodriguez
USA
Anzjelika Kotjuga
BLR
Sabine Völker
GER
372006HeerenveenNEDSvetlana Zjoerova
RUS
Manli Wang
CHN
Chiara Simionato
ITA
382007HamarNORAnni Friesinger
GER
Ireen Wüst
NED
Cindy Klassen
CAN
392008HeerenveenNEDJenny Wolf
GER
Anni Friesinger
GER
Annette Gerritsen
NED
402009MoskouRUSBeixing Wang
CHN
Jenny Wolf
GER
Jing Yu
CHN
412010ObihiroJPNSang-hwa Lee
KOR
Sayuri Yoshii
JPN
Jenny Wolf
GER
422011HeerenveenNEDChristine Nesbitt
CAN
Annette Gerritsen
NED
Margot Boer
NED
432012CalgaryCANJing Yu
CHN
Christine Nesbitt
CAN
Hong Zhang
CHN
442013Salt Lake CityUSAHeather Richardson
USA
Jing Yu
CHN
Sang-hwa Lee
KOR
452014NaganoJPNJing Yu
CHN
Hong Zhang
CHN
Heather Richardson
USA
462015AstanaKAZBrittany Bowe
USA
Heather Richardson
USA
Karolína Erbanová
CZE
472016SeoelKORBrittany Bowe
USA
USA
Jorien ter Mors
NED