Historie
eindklassementmanvrouw
Statistieken
medaillespiegelmanvrouw
jongste kampioenmanvrouw
oudste kampioenmanvrouw
kleinste verschil met #2manvrouw
grootste verschil met #2manvrouw
meeste deelnamesmanvrouw
kampioenschapsrecordsmanvrouw
beste resultaat per landmanvrouw

WK Allround


Dit is de kampioenschapspagina van de WK Allround. In de subnavigatie hiernaast kunt u doorklikken naar de podiumuitslagen in de historie en vervolgens in de getoonde tabel naar de uitslagen van de afzonderlijke edities. U kunt ook de verschillende statistieken van dit kampioenschap bekijken. Na ieder kampioenschap worden de statistieken automatisch bijgewerkt, waardoor ze altijd up-to-date zijn.

Podiumplaatsen WK Allround vrouwen


#jaarplaatsgoudzilverbrons
pre ISU-kampioenschappen
kampioen: winnaar van twee van de drie afstanden, anders degene met de meeste totaalpunten
1933OsloNORLiselotte Landbeck
AUT
Synnøve Lie
NOR
Helen Bina
USA
1934OsloNORUndis Blikken
NOR
Verné Lesche
FIN
Synnøve Lie
NOR
1935OsloNORLaila Schou Nilsen
NOR
Synnøve Lie
NOR
Kit Klein
USA
ISU-kampioenschappen
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
11936StockholmSWEKit Klein
USA
Verné Lesche
FIN
Synnøve Lie
NOR
21937DavosSUILaila Schou Nilsen
NOR
Synnøve Lie
NOR
Verné Lesche
FIN
31938OsloNORLaila Schou Nilsen
NOR
Verné Lesche
FIN
Synnøve Lie
NOR
41939TampereFINVerné Lesche
FIN
Liisa Salmi
FIN
Laura Tamminen
FIN
1940-1946: geen kampioenschap gehouden
51947DrammenNORVerné Lesche
FIN
Else Christiansen
NOR
Maggi Kvestad
NOR
61948TurkuFINMarija Isakova
URS
Lidija Selichova
URS
URS
71949KongsbergNORMarija Isakova
URS
URS
Rimma Zjoekova
URS
81950MoskouURSMarija Isakova
URS
Zinaida Krotova
URS
Rimma Zjoekova
URS
91951EskilstunaSWEEevi Huttunen
FIN
Randi Thorvaldsen
NOR
Ragnhild Mikkelsen
NOR
101952KokkolaFINLidija Selichova
URS
Marija Anikanova
URS
Randi Thorvaldsen
NOR
111953LillehammerNOR
URS
Rimma Zjoekova
URS
Lidija Selichova
URS
121954ÖstersundSWELidija Selichova
URS
Rimma Zjoekova
URS
Sofija Kondakova
URS
131955KuopioFINRimma Zjoekova
URS
Tamara Rylova
URS
Sofija Kondakova
URS
141956KvarnsvedenSWESofija Kondakova
URS
Rimma Zjoekova
URS
Tamara Rylova
URS
151957ImatraFINInga Artamonova
URS
Tamara Rylova
URS
Lidija Selichova
URS
161958KristinehamnSWEInga Artamonova
URS
Tamara Rylova
URS
Sofija Kondakova
URS
171959SverdlovskURSTamara Rylova
URS
Valentina Stenina
URS
Lidija Skoblikova
URS
181960ÖstersundSWEValentina Stenina
URS
Tamara Rylova
URS
Lidija Skoblikova
URS
191961TønsbergNORValentina Stenina
URS
Albina Toezova
URS
Lidija Skoblikova
URS
201962ImatraFIN
URS
Lidija Skoblikova
URS
Albina Toezova
URS
211963KaruizawaJPNLidija Skoblikova
URS
URS
Valentina Stenina
URS
221964KristinehamnSWELidija Skoblikova
URS
URS
Tamara Rylova
URS
231965OuloFIN
URS
Valentina Stenina
URS
Stien Kaiser
NED
241966TrondheimNORValentina Stenina
URS
Song-soon Kim
PRK
Stien Kaiser
NED
251967DeventerNEDStien Kaiser
NED
Lāsma Kauniste
URS
Dianne Holum
USA
261968HelsinkiFINStien Kaiser
NED
Ans Schut
NED
Carry Geijssen
NED
271969GrenobleFRALāsma Kauniste
URS
Stien Kaiser
NED
Ans Schut
NED
281970West AllisUSAAtje Keulen-Deelstra
NED
Stien Kaiser
NED
Sigrid Sundby
NOR
291971HelsinkiFINNina Statkevitsj
URS
Stien Kaiser
NED
Ljoedmila Titova
URS
301972HeerenveenNEDAtje Keulen-Deelstra
NED
Stien Baas-Kaiser
NED
Dianne Holum
USA
311973StrömsundSWEAtje Keulen-Deelstra
NED
URS
Trijnie Rep
NED
321974HeerenveenNEDAtje Keulen-Deelstra
NED
Tatjana Averina
URS
Nina Statkevitsj
URS
331975AssenNEDKarin Kessow
GDR
Tatjana Averina
URS
Sheila Young
USA
341976GjøvikNORSylvia Burka
CAN
Tatjana Averina
URS
Sheila Young
USA
351977KeystoneUSAVera Bryndzej
URS
Galina Stepanskaja
URS
Galina Nikitina
URS
361978HelsinkiFIN
URS
Galina Stepanskaja
URS
Marion Dittmann
GDR
371979Den HaagNEDBeth Heiden
USA
Natalja Petroesjova
URS
Sylvia Burka
CAN
381980HamarNORNatalja Petroesjova
URS
Beth Heiden
USA
Bjørg Eva Jensen
NOR
391981Sainte-FoyCANNatalja Petroesjova
URS
Karin Enke
GDR
Sarah Docter
USA
401982InzellFRGKarin Busch-Enke
GDR
GDR
Natalja Petroesjova
URS
411983Karl-Marx-StadtGDR
GDR
Karin Enke
GDR
URS
421984DeventerNEDKarin Enke
GDR
GDR
Gabi Schönbrunn
GDR
431985SarajevoYUG
GDR
Gabi Schönbrunn
GDR
Sabine Brehm
GDR
441986Den HaagNEDKarin Kania-Enke
GDR
GDR
Sabine Brehm
GDR
kampioen: degene met de minste totaalpunten
451987West AllisUSAKarin Kania-Enke
GDR
GDR
Yvonne van Gennip
NED
461988SkienNORKarin Kania-Enke
GDR
Yvonne van Gennip
NED
Erwina Ryś-Ferens
POL
471989Lake PlacidUSA
GDR
Gunda Kleemann
GDR
Yvonne van Gennip
NED
481990CalgaryCANJacqueline Börner
GDR
Seiko Hashimoto
JPN
GDR
491991HamarNORGunda Kleemann
GER
GER
Lia van Schie
NED
501992HeerenveenNEDGunda Niemann
GER
Emese Hunyady
AUT
Seiko Hashimoto
JPN
511993BerlijnGERGunda Niemann
GER
Emese Hunyady
AUT
GER
521994ButteUSAEmese Hunyady
AUT
Ulrike Adeberg
GER
Mihaela Dascălu
ROU
531995SavalanNORGunda Niemann
GER
Ljoedmila Prokasjeva
KAZ
Annamarie Thomas
NED
541996InzellGERGunda Niemann
GER
Claudia Pechstein
GER
Mie Uehara
JPN
551997NaganoJPNGunda Niemann
GER
Claudia Pechstein
GER
Tonny de Jong
NED
561998HeerenveenNED
GER
Claudia Pechstein
GER
Anni Friesinger
GER
571999HamarNOR
GER
Claudia Pechstein
GER
Tonny de Jong
NED
582000MilwaukeeUSAClaudia Pechstein
GER
GER
Maki Tabata
JPN
592001BoedapestHUNAnni Friesinger
GER
Claudia Pechstein
GER
Renate Groenewold
NED
602002HeerenveenNEDAnni Friesinger
GER
Cindy Klassen
CAN
Claudia Pechstein
GER
612003GöteborgSWECindy Klassen
CAN
Claudia Pechstein
GER
Daniela Anschütz
GER
622004HamarNORRenate Groenewold
NED
Claudia Pechstein
GER
Wieteke Cramer
NED
632005MoskouRUSAnni Friesinger
GER
Cindy Klassen
CAN
Claudia Pechstein
GER
642006CalgaryCANCindy Klassen
CAN
Claudia Pechstein
GER
Kristina Groves
CAN
652007HeerenveenNEDIreen Wüst
NED
Anni Friesinger
GER
Cindy Klassen
CAN
662008BerlijnGERPaulien van Deutekom
NED
Ireen Wüst
NED
Kristina Groves
CAN
672009HamarNORMartina Sáblíková
CZE
Kristina Groves
CAN
Ireen Wüst
NED
682010HeerenveenNEDMartina Sáblíková
CZE
Kristina Groves
CAN
Ireen Wüst
NED
692011CalgaryCANIreen Wüst
NED
Christine Nesbitt
CAN
Martina Sáblíková
CZE
702012MoskouRUSIreen Wüst
NED
Martina Sáblíková
CZE
Christine Nesbitt
CAN
712013HamarNORIreen Wüst
NED
Diane Valkenburg
NED
Jekaterina Sjichova
RUS
722014HeerenveenNEDIreen Wüst
NED
Olga Graf
RUS
Yvonne Nauta
NED
732015CalgaryCANMartina Sáblíková
CZE
Ireen Wüst
NED
Ida Njåtun
NOR
742016BerlijnGERMartina Sáblíková
CZE
Ireen Wüst
NED
Antoinette de Jong
NED
= onofficieel kampioenschap