Historie
eindklassementmanvrouw
Statistieken
medaillespiegelmanvrouw
jongste kampioenmanvrouw
oudste kampioenmanvrouw
kleinste verschil met #2manvrouw
grootste verschil met #2manvrouw
meeste deelnamesmanvrouw
kampioenschapsrecordsmanvrouw
beste resultaat per landmanvrouw

WK Allround


Dit is de kampioenschapspagina van de WK Allround. In de subnavigatie hiernaast kunt u doorklikken naar de podiumuitslagen in de historie en vervolgens in de getoonde tabel naar de uitslagen van de afzonderlijke edities. U kunt ook de verschillende statistieken van dit kampioenschap bekijken. Na ieder kampioenschap worden de statistieken automatisch bijgewerkt, waardoor ze altijd up-to-date zijn.

Podiumplaatsen WK Allround mannen


#jaarplaatsgoudzilverbrons
pre ISU-kampioenschappen
kampioen: winnaar van alle drie de afstanden
1889AmsterdamNED-
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden
1890AmsterdamNED-
1891AmsterdamNEDJoe Donoghue
USA
ISU-kampioenschappen
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden
11893AmsterdamNEDJaap Eden
NED
21894NeglingevikenSWE-
31895HamarNORJaap Eden
NED
41896Sint-PetersburgRUSJaap Eden
NED
51897MontrealCANJack McCulloch
CAN
61898DavosSUIPeder Østlund
NOR
71899BerlijnGERPeder Østlund
NOR
81900Kristiania (Oslo)NOREdvard Engelsaas
NOR
91901StockholmSWEFranz Wathén
FIN
101902Helsingfors (Helsinki)FIN-
111903Sint-PetersburgRUS-
121904Kristiania (Oslo)NORSigurd Mathisen
NOR
131905GroningenNEDCoen de Koning
NED
141906Helsingfors (Helsinki)FIN-
151907TrondheimNOR-
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste afstandspunten (1e = 1pnt, 2e = 2pnt, etc.)
161908DavosSUIOscar Mathisen
NOR
Martin Sæterhaug
NOR
Moje Öholm
SWE
171909Kristiania (Oslo)NOROscar Mathisen
NOR
Oluf Steen
NOR
Otto Andersson
SWE
181910HelsinkiFINNikolaj Stroennikov
RUS
Oscar Mathisen
NOR
Martin Sæterhaug
NOR
191911TrondheimNORNikolaj Stroennikov
RUS
Martin Sæterhaug
NOR
Henning Olsen
NOR
201912Kristiania (Oslo)NOROscar Mathisen
NOR
Gunnar Strömstén
FIN
Trygve Lundgreen
NOR
211913HelsinkiFINOscar Mathisen
NOR
Vasili Ippolitov
RUS
Nikita Najdenov
RUS
221914Kristiania (Oslo)NOROscar Mathisen
NOR
Vasili Ippolitov
RUS
Väinö Wickström
FIN
1915-1921: geen kampioenschap gehouden
231922Kristiania (Oslo)NORHarald Strøm
NOR
Roald Larsen
NOR
Clas Thunberg
FIN
241923StockholmSWEClas Thunberg
FIN
Harald Strøm
NOR
Jakov Melnikov
URS
251924HelsinkiFINRoald Larsen
NOR
Uuno Pietilä
FIN
Julius Skutnabb
FIN
261925OsloNORClas Thunberg
FIN
Uuno Pietilä
FIN
Roald Larsen
NOR
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de meeste totaalpunten (percentage t.o.v. wereldrecord)
271926TrondheimNORIvar Ballangrud
NOR
Roald Larsen
NOR
Bernt Evensen
NOR
281927TampereFINBernt Evensen
NOR
Clas Thunberg
FIN
Armand Carlsen
NOR
kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met de minste totaalpunten
291928DavosSUIClas Thunberg
FIN
Ivar Ballangrud
NOR
Bernt Evensen
NOR
301929OsloNORClas Thunberg
FIN
Ivar Ballangrud
NOR
Michael Staksrud
NOR
311930OsloNORMichael Staksrud
NOR
Ivar Ballangrud
NOR
Dolf van der Scheer
NED
321931HelsinkiFINClas Thunberg
FIN
Bernt Evensen
NOR
Ivar Ballangrud
NOR
331932Lake PlacidUSAIvar Ballangrud
NOR
Michael Staksrud
NOR
Bernt Evensen
NOR
341933TrondheimNORHans Engnestangen
NOR
Michael Staksrud
NOR
Ivar Ballangrud
NOR
351934HelsinkiFINBernt Evensen
NOR
Birger Wasenius
FIN
Ivar Ballangrud
NOR
361935OsloNORMichael Staksrud
NOR
Ivar Ballangrud
NOR
Hans Engnestangen
NOR
371936DavosSUIIvar Ballangrud
NOR
Birger Wasenius
FIN
Eddie Schroeder
USA
381937OsloNORMichael Staksrud
NOR
Birger Wasenius
FIN
Max Stiepl
AUT
391938DavosSUIIvar Ballangrud
NOR
Karl Wazulek
AUT
Charles Mathiesen
NOR
401939HelsinkiFINBirger Wasenius
FIN
Alfons Bērziņš
LAT
Charles Mathiesen
NOR
1940-1946: geen kampioenschap gehouden
411947OsloNORLassi Parkkinen
FIN
Sverre Farstad
NOR
Åke Seyffarth
SWE
421948HelsinkiFINOdd Lundberg
NOR
Johnny Werket
USA
Henry Wahl
NOR
431949OsloNORKornél Pajor
HUN
Kees Broekman
NED
Odd Lundberg
NOR
441950EskilstunaSWEHjalmar Andersen
NOR
Odd Lundberg
NOR
Johnny Werket
USA
451951DavosSUIHjalmar Andersen
NOR
Johnny Cronshey
GBR
Kornél Pajor
ISU
461952HamarNORHjalmar Andersen
NOR
Lassi Parkkinen
FIN
Ivar Martinsen
NOR
471953HelsinkiFINOleg Gontsjarenko
URS
Boris Sjilkov
URS
Wim van der Voort
NED
481954SapporoJPNBoris Sjilkov
URS
Oleg Gontsjarenko
URS
Jevgeni Grisjin
URS
491955MoskouURSSigvard Ericsson
SWE
Oleg Gontsjarenko
URS
Boris Sjilkov
URS
501956OsloNOROleg Gontsjarenko
URS
Robert Merkoelov
URS
Jevgeni Grisjin
URS
511957ÖstersundSWEKnut Johannesen
NOR
Boris Sjilkov
URS
Boris Tsibin
URS
521958HelsinkiFINOleg Gontsjarenko
URS
Vladimir Sjilikovski
URS
Roald Aas
NOR
531959OsloNORJuhani Järvinen
FIN
Toivo Salonen
FIN
Robert Merkoelov
URS
541960DavosSUIBoris Stenin
URS
André Kouprianoff
FRA
Helmut Kuhnert
GDR
551961GöteborgSWEHenk van der Grift
NED
Viktor Kositsjkin
URS
Rudie Liebrechts
NED
561962MoskouURSViktor Kositsjkin
URS
Henk van der Grift
NED
Ivar Nilsson
SWE
571963KaruizawaJPNJonny Nilsson
SWE
Knut Johannesen
NOR
Nils Aaness
NOR
581964HelsinkiFINKnut Johannesen
NOR
Viktor Kositsjkin
URS
Rudie Liebrechts
NED
591965OsloNORPer Ivar Moe
NOR
Jouko Launonen
FIN
Ard Schenk
NED
601966GöteborgSWEKees Verkerk
NED
Ard Schenk
NED
Jonny Nilsson
SWE
611967OsloNORKees Verkerk
NED
Ard Schenk
NED
Fred Anton Maier
NOR
621968GöteborgSWEFred Anton Maier
NOR
Magne Thomassen
NOR
Ard Schenk
NED
631969DeventerNEDDag Fornæss
NOR
Göran Claeson
SWE
Kees Verkerk
NED
641970OsloNORArd Schenk
NED
Magne Thomassen
NOR
Kees Verkerk
NED
651971GöteborgSWEArd Schenk
NED
Göran Claeson
SWE
Kees Verkerk
NED
661972OsloNORArd Schenk
NED
Roar Grønvold
NOR
Jan Bols
NED
671973DeventerNEDGöran Claeson
SWE
Sten Stensen
NOR
Piet Kleine
NED
681974InzellFRGSten Stensen
NOR
Harm Kuipers
NED
Göran Claeson
SWE
691975OsloNORHarm Kuipers
NED
URS
Joeri Kondakov
URS
701976HeerenveenNEDPiet Kleine
NED
Sten Stensen
NOR
Hans van Helden
NED
711977HeerenveenNEDEric Heiden
USA
Jan Egil Storholt
NOR
Sten Stensen
NOR
721978GöteborgSWEEric Heiden
USA
Jan Egil Storholt
NOR
Sergej Martsjoek
URS
731979OsloNOREric Heiden
USA
Jan Egil Storholt
NOR
NOR
741980HeerenveenNEDHilbert van der Duim
NED
Eric Heiden
USA
Tom Erik Oxholm
NOR
751981OsloNORAmund Sjøbrend
NOR
NOR
Jan Egil Storholt
NOR
761982AssenNEDHilbert van der Duim
NED
Dmitrij Botsjkarjov
URS
Rolf Falk-Larssen
NOR
771983OsloNORRolf Falk-Larssen
NOR
Tomas Gustafson
SWE
URS
781984GöteborgSWEOleg Bozjev
URS
Andreas Ehrig
GDR
Hilbert van der Duim
NED
791985HamarNORHein Vergeer
NED
Oleg Bozjev
URS
Hilbert van der Duim
NED
801986InzellFRGHein Vergeer
NED
Oleg Bozjev
URS
Viktor Sjasjerin
URS
kampioen: degene met de minste totaalpunten
811987HeerenveenNEDNikolaj Guljajev
URS
Oleg Bozjev
URS
Michael Hadschieff
AUT
821988MedeoURSEric Flaim
USA
Leo Visser
NED
Dave Silk
USA
831989OsloNORLeo Visser
NED
Gerard Kemkers
NED
Geir Karlstad
NOR
841990InnsbruckAUTJohann Olav Koss
NOR
Ben van der Burg
NED
Bart Veldkamp
NED
851991HeerenveenNEDJohann Olav Koss
NOR
Roberto Sighel
ITA
Bart Veldkamp
NED
861992CalgaryCANRoberto Sighel
ITA
Falko Zandstra
NED
Johann Olav Koss
NOR
871993HamarNORFalko Zandstra
NED
Johann Olav Koss
NOR
Rintje Ritsma
NED
881994GöteborgSWEJohann Olav Koss
NOR
Ids Postma
NED
Rintje Ritsma
NED
891995Baselga di PinèITARintje Ritsma
NED
Keiji Shirahata
JPN
Roberto Sighel
ITA
901996InzellGERRintje Ritsma
NED
Ids Postma
NED
Keiji Shirahata
JPN
911997NaganoJPNIds Postma
NED
Keiji Shirahata
JPN
Frank Dittrich
GER
921998HeerenveenNEDIds Postma
NED
Rintje Ritsma
NED
Roberto Sighel
ITA
931999HamarNORRintje Ritsma
NED
Vadim Sajutin
RUS
Eskil Ervik
NOR
942000MilwaukeeUSAGianni Romme
NED
Ids Postma
NED
Rintje Ritsma
NED
952001BoedapestHUNRintje Ritsma
NED
Ids Postma
NED
Bart Veldkamp
BEL
962002HeerenveenNEDJochem Uytdehaage
NED
Dmitrij Sjepel
RUS
Derek Parra
USA
972003GöteborgSWEGianni Romme
NED
Rintje Ritsma
NED
Ids Postma
NED
982004HamarNORChad Hedrick
USA
Shani Davis
USA
Carl Verheijen
NED
992005MoskouRUSShani Davis
USA
Chad Hedrick
USA
Sven Kramer
NED
1002006CalgaryCANShani Davis
USA
Enrico Fabris
ITA
Sven Kramer
NED
1012007HeerenveenNEDSven Kramer
NED
Enrico Fabris
ITA
Carl Verheijen
NED
1022008BerlijnGERSven Kramer
NED
Håvard Bøkko
NOR
Shani Davis
USA
1032009HamarNORSven Kramer
NED
Håvard Bøkko
NOR
Enrico Fabris
ITA
1042010HeerenveenNEDSven Kramer
NED
Jonathan Kuck
USA
Håvard Bøkko
NOR
1052011CalgaryCANIvan Skobrev
RUS
Håvard Bøkko
NOR
Jan Blokhuijsen
NED
1062012MoskouRUSSven Kramer
NED
Jan Blokhuijsen
NED
Koen Verweij
NED
1072013HamarNORSven Kramer
NED
Håvard Bøkko
NOR
Bart Swings
BEL
1082014HeerenveenNEDKoen Verweij
NED
Jan Blokhuijsen
NED
Denis Juskov
RUS
1092015CalgaryCANSven Kramer
NED
Denis Juskov
RUS
NOR
1102016BerlijnGERSven Kramer
NED
NOR
Jan Blokhuijsen
NED
= onofficieel kampioenschap